Piatok, deň, ktorý pre našu školu a našich žiakov znamenal posledný deň z Týždňa vedy a techniky. Aj  tento deň zažili naši žiaci netradične. Žiaci 9.C s pani učiteľkou Chytilovou a pani Silviou Haringovou pripravili matematickú prechádzku – S piatakmi po školskom dvore. Pomocou mobilnej aplikácie Mathcitymap riešili piataci rôzne úlohy. Museli využiť pritom orientáciu podľa mapy a GPS súradníc, a veľa krát si najskôr zistiť potrebné údaje, aby príklad mohli vyriešiť. Svet techniky sme našim žiakom  8.A a deviatakom priblížili vo firmách  Protherm   a  Schaeffler v Skalici. Stále pokračuje výstava Vedecká hračka, na ktorej budúci týždeň privítame aj všetkých predškolákov z MŠ Skalica.

Zažili sme zaujímavý a netradičný týždeň. Vďaka patrí všetkým učiteľom, ktorí pripravili žiakov či už na „Vedeckú konferenciu“ alebo „Starší žiaci učia mladších žiakov“. Všetkým učiteľom, ktorí prispeli svojimi nápadmi, alebo pomáhali opravovať pokazené hračky. Tiež ďakujeme našej pani sekretárke, pánom školníkom, aj pani fotografke. Poďakovanie si zaslúžia aj naši šikovní žiaci, ktorí sa s radosťou a zodpovednosťou zapojili do tohto týždňa. Veľká vďaka patrí aj vedeniu našej školy, aj bývalej p. zástupkyni Černej, ktorí nás pri tejto myšlienke podporovali. Všetko pre deti bolo financované z príspevku získaného z Úradu vlády SR. Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí prijali naše pozvanie.

Čo nám tento týždeň dal?

Pocit z dobre vykonanej práce, vieru a nádej, že sme našich žiakov pobavili, pozitívne naladili na vyučovanie vedy a techniky v škole a možno uľahčili  výber svojho budúceho povolania.

                                                                                          Zuzana Chytilová a Emília Ferenczová

 

IMG 20221126 WA0004

 

  • AKTUALITY
27. január 2023
V piatok sme v školskom klube súťažili. Telocvičňa sa ozývala veselým krikom  pri plnení súťažných úloh.  Úlohy ako prenes loptičky, zaves bielizeň, či podlez spolužiaka priniesli ...
27. január 2023
Ako to už zvykom býva, telocvičňa latkou ožíva. Tak by sa dali opísať hodiny TSV v poslednom období. Žiaci sa na hodinách naučili základy skoku do výšky a tí šikovnejší si zmerali ...
26. január 2023
Dňa 19.1.2023 úspešne prezentovali žiačky Nathalie Guzmická (7.C) a Lucia Vávriková (9.B) našu školu v okresnom kole olympiády z anglického jazyka, ktoré sa konalo v budove Gymnázia F.V. Sasinka v ...
24. január 2023
Takmer 33 tisíc detí z celého Slovenska sa zapojilo do projektu Olympijský odznak všestrannosti, z Trnavského kraja to bolo 2016 žiakov z 23 škôl, z našej školy 160. Žiaci boli ...

 

 vajans logo web

 

 

Kontakt

Základná škola, Vajanského 2, 909 01 Skalica

info@zsvajanskeho.sk

034 6965111

Vajanského 2, 909 01 Skalica

© 2020 ZŠ VAJANSKÉHO SKALICA