Piatok, deň, ktorý pre našu školu a našich žiakov znamenal posledný deň z Týždňa vedy a techniky. Aj  tento deň zažili naši žiaci netradične. Žiaci 9.C s pani učiteľkou Chytilovou a pani Silviou Haringovou pripravili matematickú prechádzku – S piatakmi po školskom dvore. Pomocou mobilnej aplikácie Mathcitymap riešili piataci rôzne úlohy. Museli využiť pritom orientáciu podľa mapy a GPS súradníc, a veľa krát si najskôr zistiť potrebné údaje, aby príklad mohli vyriešiť. Svet techniky sme našim žiakom  8.A a deviatakom priblížili vo firmách  Protherm   a  Schaeffler v Skalici. Stále pokračuje výstava Vedecká hračka, na ktorej budúci týždeň privítame aj všetkých predškolákov z MŠ Skalica.

Zažili sme zaujímavý a netradičný týždeň. Vďaka patrí všetkým učiteľom, ktorí pripravili žiakov či už na „Vedeckú konferenciu“ alebo „Starší žiaci učia mladších žiakov“. Všetkým učiteľom, ktorí prispeli svojimi nápadmi, alebo pomáhali opravovať pokazené hračky. Tiež ďakujeme našej pani sekretárke, pánom školníkom, aj pani fotografke. Poďakovanie si zaslúžia aj naši šikovní žiaci, ktorí sa s radosťou a zodpovednosťou zapojili do tohto týždňa. Veľká vďaka patrí aj vedeniu našej školy, aj bývalej p. zástupkyni Černej, ktorí nás pri tejto myšlienke podporovali. Všetko pre deti bolo financované z príspevku získaného z Úradu vlády SR. Ďakujeme všetkým návštevníkom, ktorí prijali naše pozvanie.

Čo nám tento týždeň dal?

Pocit z dobre vykonanej práce, vieru a nádej, že sme našich žiakov pobavili, pozitívne naladili na vyučovanie vedy a techniky v škole a možno uľahčili  výber svojho budúceho povolania.

                                                                                          Zuzana Chytilová a Emília Ferenczová

 

IMG 20221126 WA0004

 

  • AKTUALITY
24. september 2023
V rámci ETM sme pripravili aktivity aj na našej škole. V školskom klube sme tradične na začiatku priblížili deťom, čo znamená tento týždeň,  porozprávali  sme si ...
18. september 2023
Dnes deti z 2.C navštívili Záhorské múzeum a vydali sa na cestu do praveku. Hravou formou sa dozvedeli množstvo nových informácií a vyskúšali si zaujímavú prácu archeológov. 
04. september 2023
V pondelok 4. septembra sa  po zaslúženom oddychu  vrátili do škôl naši žiaci. Privítali sme medzi nami aj našich nových prvákov. Prajeme im, ale aj všetkým ostatným žiakom šťastné ...
12. august 2023
Náš tábor pokračoval II. turnusom od 7.8. do 11.8. Počas týždňa zažili deti mnoho zaujímavostí a odniesli si určite pekné zážitky. Aj keď nám na začiatku týždňa neprialo počasie, tak my sme ...

 

 vajans logo web

 

 

Kontakt

Základná škola, Vajanského 2, 909 01 Skalica

info@zsvajanskeho.sk

034 6965111

Vajanského 2, 909 01 Skalica

© 2020 ZŠ VAJANSKÉHO SKALICA